OKH hemsidaRanking

Elit


Elit
Ranking

Klubbens/distriktets rankade löpare

Klubbens rankade löpare

Nedan visas distriktslistan. Den första placeringssiffran anger således placering inom distriktet. ... var är alla andra...OKH'are ?

VÄSTMANLAND
H21
Plac   R-nr   Namn                   Förening             F-år   Poäng
   1     36   Claes Pettersson       Västerås Sok           74     3,80
   2     93   Johan Ahlström         Västerås Sok           73     6,21
   3    137   Lars-Erik Carlsson     Västerås Sok           73     7,40
   4    156   Magnus Thornell        Västerås Sok           73     8,24
   5    164   Per Andersson          Köping-kolsva Ok       71     8,54 S
   6    369   Peter Lundin           Västerås Sok           69    13,97
   7    377   Anders Österlund       Västerås Sok           73    14,10
   8    382   Magnus Öhling          Västerås Sok           73    14,29
   9    397   Joakim Thornell        Västerås Sok           68    14,57
  10    402   Martin Stepanek        Köping-kolsva Ok       74    14,67
  11    458   Jonas Lundin           Västerås Sok           73    16,04
  12    511   Per Andersson          Västerås Sok           63    17,29
  13    539   Pavel Kocharek         Köping-kolsva Ok       75    17,74
  14    594   Edward Paro            Västerås Sok           69    18,98
  15    643   Johan Millinger        Västerås Sok           78    20,03
  16    738   Martin Juhlin          Västerås Sok           73    21,79
  17    934   Ulf Eriksson           Norbergs Ok            74    26,51
  18   1004   Jonas Zetterqvist      Västerås Sok           72    28,00
  19   1016   Magnus Skilberg        Ok Hedströmmen         77    28,23
  20   1106   Robert Larsson         Norbergs Ok            78    30,41
  21   1112   Erik Stålnacke         Norbergs Ok            77    30,54
  22   1264   Erik Torssander        Västerås Sok           64    36,00
  23   1276   Thomas Törnkvist       Köping-kolsva Ok       75    36,54
  24   1562   Ola Torstensson        Västerås Sok           64    90,00
  25   1566   Paul Noren             Arboga Ok              49    90,00
  26   1581   Tobias Söderqvist      Ok Hedströmmen               90,00

H20
Plac   R-nr   Namn                   Förening             F-år   Poäng
   1    710   Johan Herbst           Västerås Sok           79    21,30
   2   1117   Tomas Lundström        Västerås Sok           79    30,56
   3   1247   Olof Stålnacke         Norbergs Ok            80    35,35
   4   1454   Henrik Hellgren        Norbergs Ok            79    48,23

H18
Plac   R-nr   Namn                   Förening             F-år   Poäng
   1    815   Fredrik Larsson        Norbergs Ok            82    23,54 S
   2    820   Thomas Gustafsson      Norbergs Ok            82    23,64 S
   3    824   Per Janzon             Arboga Ok              81    23,74 S
   4   1092   Klas Ferbe             Arboga Ok              82    30,04 S
   5   1179   Jan Betshammar         Västerås Sok           82    32,54 S
   6   1234   Peter Larsson          Köping-kolsva Ok       82    34,54 S
   7   1253   Anton Lindholm         Köping-kolsva Ok       82    35,54 S
   8   1358   Henrik Wickström       Arboga Ok              81    40,54
   9   1396   Olof Lethagen          Västerås Sok           82    42,54 S
  10   1407   Rasmus Olsson          Västerås Sok           82    43,54 S
  11   1420   Anders Johannesson     Västerås Sok           82    44,54 S
  12   1474   Anders Werner-Erichs   Västerås Sok           81    55,40
  13   1544   Rasmus Corp            Köping-kolsva Ok       81    90,00

D21
Plac   R-nr   Namn                   Förening             F-år   Poäng
   1    108   Anna Haglund           Ok Hedströmmen         75    11,32
   2    146   Anna Nygård            Västerås Sok           72    13,00
   3    173   Kerstin Haglund        Ok Hedströmmen         63    14,20
   4    178   Stina Säveros          Västerås Sok           77    14,48 S
   5    182   Martina Gustavsson     Köping-kolsva Ok       70    14,82
   6    205   Ylva Zander            Västerås Sok           77    15,90
   7    212   Eva Singman            Västerås Sok           75    16,16
   8    222   Eva Lindström          Västerås Sok           62    16,50
   9    553   Annika Sundström       Västerås Sok           70    30,43
  10    652   Therese Törnkvist      Köping-kolsva Ok       72    35,35
  11    840   Lena Gustafsson        Ok Hedströmmen         61    90,00
  12    854   Linda Säveros          Västerås Sok                 90,00
  13    866   Eva Ode                Västerås Sok           73    90,00

D20
Plac   R-nr   Namn                   Förening             F-år   Poäng
   1    277   Linda Larsson          Ok Hedströmmen         80    18,97
   2    280   Cecilia Einarsson      Fagersta Ok            79    19,32
   3    714   Jenny Malmeström       Surahammars Sok        80    38,75
   4    858   Jenny Wiklund          Arboga Ok              80    90,00

D18
Plac   R-nr   Namn                   Förening             F-år   Poäng
   1    342   Johanna karlsson       Köping-kolsva Ok       82    21,70 S
   2    508   Lena Brodin            Hägersta Gf            82    28,20 S
   3    548   Therese Fransson       Arboga Ok              82    30,20 S
   4    859   Malin Thomasdotter     Västerås Sok           81    90,00

SOFT's officiella rankinglista hittar du här.


Sidan senast uppdaterad 1999-02-04 av Åke Larsson