SERIESPELET 03-04

Allsvenskan div III, grupp 7

Rond 1, söndagen den 19 oktober

Falköpings SS

1818

-

SS Manhem VI

1681

Jim Nordlund 2108

1

- 0 Said Outgajjouft 1809
Bengt Andersson 1961

½

- ½ Tor Johansson 1795
Ingemar Gustavsson 1898

1

- 0 Kim Rönnow-Jensen 1817
Dan Fogelberg 1803

½

- ½ Patrik Abrahamsson 1642
Keith Nordlund 1696

1

- 0 Henrik Andersson 1640
Rune Florin 1767

0

- 1 Zdenko Naglic 1600
Alf Kjellander 1686

½

- ½ Robert Jörn 1581
Levi Gransing 1624

1

- 0 Håkan Warston 1567

Övriga resultat:

Tvåstadsalliansen 3 - 5 Majornas SS II
Alingsås SS 6 - 2 SK Proletären
Uddevalla SS II 1 - 7 Mölndals SK

Rond 2, söndagen den 9 november

SK Proletären

1791

5

-

3

Falköpings SS

1818

Jesper Hamark 2315

0

- 1 Jim Nordlund 2108
Björn Sandberg 1846

1

- 0 Bengt Andersson 1961
Ulf Hartman 1814

1

- 0 Ingemar Gustavsson 1898
Anders Ahrebäck 1709

½

- ½ Dan Fogelberg 1803
Finn Björnulfsson 1803

1

- 0 Rune Florin 1767
Tomas Norborg 1637

0

- 1 Keith Nordlund 1696
Rolf Peterson 1596

1

- 0 Levi Gransing 1624
Johnny Andersson 1609

½

- ½ Alf Kjellander 1686

Övriga resultat:

Tvåstadsalliansen - Alingsås SS
SS Manhem VI - Uddevalla SS II
Majornas SS II

4

- 4 Mölndals SK

Rond 3, söndagen den 30 november

Falköpings SS

1836

-

Tvåstadsalliansen

1857

Jim Nordlund 2108

1

- 0 Hans-Olof Stolt 1981
Bengt Andersson 1961

1

- 0 Per Green 2013
Ingemar Gustavsson 1898

½

- ½ Folke Andersson 1928
Daniel Hansson 1765

0

- 1 Per-Arne Håkansson 1842
Dan Fogelberg 1803

0

- 1 Torbjörn Wiklund 1810
Keith Nordlund 1696

1

- 0 Lars-Arne Gustafsson 1796
Alf Kjellander 1686

1

- 0 Leif Bohman 1787
Rune Florin 1767

1

- 0 Robert Söderberg 1702

Övriga resultat:

Alingsås SS - Majornas SS II
Uddevalla SS II - SK Proletären
Mölndals SK - SS Manhem VI

Rond 4, söndagen den 18 januari

Alingsås SS

1845

-

Falköpings SS

1852

Martin Rödholm 1943

½

- ½ Jim Nordlund 2154
Bertil Westin 1920

0

- 1 Keith Nordlund 1867
Anders Hallgren 1893

0

- 1 Bengt Andersson 1927
Jonas Dahlgren 1869

0

- 1 Ingemar Gustavsson 1835
Eva Johansson 1844

0

- 1 Daniel Hansson 1803
Thomas Björklund 1824

0

- 1 Dan Fogelberg 1789
Allan Marklinder 1737

0

- 1 Rune Florin 1743
Ari Orava 1734

1

- 0 Alf Kjellander 1698

Övriga resultat:

Tvåstadsalliansen - Uddevalla SS II
SK Proletären

2

- 6 Mölndals SK
Majornas SS II - ½ SS Manhem VI

Rond 5, söndagen den 8 februari

Falköpings SS

1852

-

Majornas SS II

1842

Jim Nordlund 2154

½ 

- ½ Lars Spolin 1944
Bengt Andersson 1927

½ 

- ½ Kenneth Fahlström 1942
Keith Nordlund 1867

- 0 Tobias Bende 1946
Ingemar Gustavsson 1835

- 0 Robert Rounala 1896
Dan Fogelberg 1789

- 0 Rolf Sannes 1796
Daniel Hansson 1803

½ 

- ½ Bo Olsson 1793
Alf Kjellander 1698

- 0 Johann Skulason 1767
Rune Florin 1743

- 0 Bengt Björkqvist 1648

Övriga resultat:

Uddevalla SS II - Alingsås SS
Mölndals SK

7

- 1 Tvåstadsalliansen
SS Manhem VI

3

- 5 SK Proletären

Rond 6, söndagen den 29 februari

Falköpings SS

1852

-

½

Uddevalla SS II

1579

Jim Nordlund 2154

½

- ½ Lars Persson 1880
Ingemar Gustavsson 1835

1

- 0 Karl Karlsson 1614
Keith Nordlund 1867

1

- 0 Hans Alexandersson 1501
Bengt Andersson 1927

1

- 0 Anders Kockum 1322
Dan Fogelberg 1789

1

- 0 W.O.  
Daniel Hansson 1803

1

- 0 W.O.  
Alf Kjellander 1698

1

- 0 W.O.  
Rune Florin 1743

1

- 0 W.O.  

Övriga resultat:

Tvåstadsalliansen - SS Manhem VI
Alingsås SS

4

- 4 Mölndals SK
Majornas SS II

- SK Proletären

Rond 7, söndagen den 21 mars

Mölndals SK

1918

-

Falköpings SS

1852

Terry Feiff 2301

½

- ½ Jim Nordlund 2154
Veronica Breen 1939

0

- 1 Keith Nordlund 1867
Fredrik Hylander 1922

0

- 1 Bengt Andersson 1927
Julia Almer 1877

½

- ½

Ingemar Gustavsson

1835
Joosef Leppänen 1864

½

- ½ Daniel Hansson 1803
Hans Thorén 1822

1

- 0 Dan Fogelberg 1789
Simon Ekström 1815

1

- 0 Rune Florin 1743
Henrik Karlzén 1803

1

- 0 Alf Kjellander 1698

Övriga resultat:

Uddevalla SS II

2

- 6 Majornas SS II
SS Manhem VI

- Alingsås SS
SK Proletären

- Tvåstadsalliansen

Tabell
# Lag sp + = -

pp

mp

1 Mölndals SK 7 5 2 0

37

12

2 Falköpings SS 7 5 0 2

38

10

4 Majornas SS II 7 4 1 2

32

9

5 Tvåstadsalliansen 7 4 0 3

26½

8

3 SK Proletären 7 4 0 3

24½

8

6 Alingsås SS 7 2 1 4

28½

5

7 SS Manhem VI 7 2 0 5

24

4

8 Uddevalla SS II 7 0 0 7

13½

0


Spelarresultat
Namn Sp 1 ½ 0

P 

Keith Nordlund 7 7 0 0

7

Jim Nordlund 7 3 4 0

5

Bengt Andersson 7 4 2 1

5

Ingemar Gustavsson 7 4 2 1

5

Dan Fogelberg 7 3 2 2

4

Rune Florin 7 4 0 3

4

Alf Kjellander 7 3 2 2

4

Daniel Hansson 5 2 2 1

3

Levi Gransing 2 1 0 1

1