Kalender
september 1999 - maj 2000

oktober november december januari februari mars april maj


Månad

Datum Veckodag

Aktivitet

September

1

Onsdag Årsmöte Alliance
 

8

Onsdag Cupen börjar
 

10

Fredag Hallstahammar Open
 

11

Lördag Hallstahammar Open
 

12

Söndag Hallstahammar Open
 

15

Onsdag Spelkväll Alliance

 

20

Måndag Spelkväll Söderhamn
 

22

Onsdag Spelkväll Alliance

 

27

Måndag Spelkväll Söderhamn
 

29

Onsdag Teorikväll Alliance + blixt
 

30

Torsdag Norrbergsgården

Oktober

2

Lördag Årsmöte Hälsinglands SF

 

4

Måndag Spelkväll Söderhamn

 

6

Onsdag Spelkväll Alliance

 

7

Torsdag Norrbergsgården

 

11

Måndag Spelkväll Söderhamn

 

13

Onsdag Spelkväll Alliance

 

14

Torsdag Norrbergsgården

 

18

Måndag Spelkväll Söderhamn

 

20

Onsdag Spelkväll Alliance

 

21

Torsdag Norrbergsgården

 

24

Söndag

Allsvenska matcher, hemma, lag 1 mot Sollentuna SK II och lag 2 mot Bollnäs SS

 

25

Måndag Spelkväll Söderhamn

 

27

Onsdag Teorikväll Alliance + blixt

 

28

Torsdag Norrbergsgården

 

31

Söndag Snabbschacks-DM med tidshandicap, Söderhamn

November

1

Måndag Spelkväll Söderhamn

 

3

Onsdag Spelkväll Alliance

 

4

Torsdag Norrbergsgården

 

8

Måndag Spelkväll Söderhamn

 

10

Onsdag Spelkväll Alliance

 

11

Torsdag Norrbergsgården

 

14

Söndag Allsvenska matcher, borta, lag 1 mot Hägersten/Nybohov och lag 2 mot Sandvikens SK III

 

15

Måndag Spelkväll Söderhamn

 

17

Onsdag Spelkväll Alliance

 

18

Torsdag Norrbergsgården

 

20

Lördag Lag-DM juniorer i Söderhamn

 

22

Måndag Spelkväll Söderhamn

 

24

Onsdag Teorikväll Alliance + blixt

 

25

Torsdag Norrbergsgården

 

27

Lördag Juniorutbildning i Söderhamn

 

28

Söndag Snabb-DM i Bollnäs.
OBS. Tävlingen flyttad till
den 12 mars 2000.

 

29

Måndag Spelkväll Söderhamn

December

1

Onsdag Spelkväll Alliance

 

2

Torsdag Norrbergsgården

 

5

Söndag Allsvenska matcher, hemma, lag 1 mot Vällingby/Hässelby II och lag 2 mot Borlänge SK II

 

6

Måndag Spelkväll Söderhamn

 

8

Onsdag Spelkväll Alliance

 

9

Torsdag Norrbergsgården

 

13

Måndag Spelkväll Söderhamn

 

15

Onsdag Spelkväll Alliance

 

18

Torsdag Lag-DM:
Match 1: Bollnäs 2 - Söderhamn 1.
Match 2: Alliance 2 - Bollnäs 1
Match 3: Söderhamn 2 - Alliance 1

 

16

Torsdag Norrbergsgården

 

20

Måndag Spelkväll Söderhamn

 

22

Onsdag Julcupen Alliance

Januari

2

Söndag Individuella DM i Gnarp

 

3

Måndag Individuella DM i Gnarp

 

10

Måndag Spelkväll Söderhamn

 

12

Onsdag Spelkväll Alliance

 

13

Torsdag Norrbergsgården

 

17

Måndag Spelkväll Söderhamn

 

19

Onsdag Spelkväll Alliance

 

20

Torsdag Lag-DM, Semifinaler:
1: Segrarna match 1 - match 2
(se 16 december)
2: Segraren match 3 - Iggesund

 

20

Torsdag Norrbergsgården

 

23

Söndag Allsvenska matcher, borta, lag 1 mot Skellefteå SK och lag 2 mot Sandvikens SK II

 

24

Måndag Spelkväll Söderhamn

 

26

Onsdag Teorikväll Alliance + blixt

 

27

Torsdag Norrbergsgården

 

31

Måndag Spelkväll Söderhamn

Februari

2

Onsdag Spelkväll Alliance

 

3

Torsdag Norrbergsgården

 

5

Lördag Individuella skol-DM i Forsa

 

7

Måndag Spelkväll Söderhamn

 

9

Onsdag Spelkväll Alliance

 

10

Torsdag Norrbergsgården

 

13

Söndag Allsvenska matcher, hemma, lag 1 mot SS Luleå II och lag 2 mot Bjursås SK.

 

14

Måndag Spelkväll Söderhamn

 

16

Onsdag Spelkväll Alliance

 

17

Torsdag Norrbergsgården

 

21

Måndag Spelkväll Söderhamn

 

23

Onsdag Teorikväll Alliance + Blixt

 

24

Torsdag Norrbergsgården

 

26

Lördag Skol-DM för lag i Gnarp

 

28

Måndag Spelkväll Söderhamn

Mars

1

Onsdag Spelkväll Alliance

 

2

Torsdag Norrbergsgården

 

5

Söndag Allsvenska matcher, borta, lag 1 mot SK Rockaden Umeå och lag 2 mot Horndals SK II.

 

6

Måndag Spelkväll Söderhamn

 

8

Onsdag Spelkväll Alliance

 

9

Torsdag Norrbergsgården

 

12

Söndag Snabbschacks-DM i Bollnäs (preliminärt datum)

 

13

Måndag Spelkväll Söderhamn

 

15

Onsdag Spelkväll Alliance

 

16

Torsdag Norrbergsgården

 

20

Måndag Spelkväll Söderhamn

 

22

Onsdag Spelkväll Alliance

 

23

Torsdag Lag-DM. Finaler. Segrarna i
semi 1 - semi 2 (se 20 januari).
Match om 3:e pris:
förlorarna i semi 1 - semi 2

 

23

Torsdag Norrbergsgården

 

26

Söndag Allsvenska matcher, hemma, lag 1 mot Kristallens SK och lag 2 mot "Vakant"

 

27

Måndag Spelkväll Söderhamn

 

29

Onsdag Teorikväll Alliance + Blixt

 

30

Torsdag Norrbergsgården

April

2

Söndag
Snabbschacks-DM för lag
i Söderhamn (prel. datum)

 

3

Måndag Spelkväll Söderhamn

 

5

Onsdag Spelkväll Alliance

 

6

Torsdag Norrbergsgården

 

9

Söndag Blixt-DM i Iggesund

 

10

Måndag Spelkväll Söderhamn

 

12

Onsdag Spelkväll Alliance

 

13

Torsdag Norrbergsgården

 

17

Måndag Spelkväll Söderhamn

 

19

Onsdag Spelkväll Alliance

 

20

Torsdag Norrbergsgården

 

24

Måndag Påskcupen i Söderhamn

 

26

Onsdag Teorikväll Alliance + Blixt

Maj

3

Onsdag Spelkväll Alliance

 

10

Onsdag Avslutning Alliance

Juni

1

Torsdag Gestrike Open??
 

 

   

Juli

1-15?

Lördag SM i Örebro?

Augusti

 

   

Tillbaka till huvudmenyn